2

Web Sitesi Yaptırırken Yapılan 5 Hata

Günümüzde web siteleri her şirketin markalaşma ve pazarlamasında ayrılmaz bir rol oynamaktadır. Bir web tasarım hatası doğrudan müşteri ilişkinizi etkiler ve işletmenize olumsuz bir etki sağlar. Müşterileriniz için müthiş bir kullanıcı deneyimi yaratmak ve web sitenizin profesyonel görünmesini sağlamak için aşağıdaki hataları yapmaktan kaçının;

Yazım ve Dilbilgisi Hataları

Yazım denetimi ve dilbilgisi hataları, web sitenizin profesyonel görünmesini engelleyebilir. Genellikle, gönderdiğiniz ileti küçük bir dilbilgisi hatasından daha önemlidir, ancak bazı kullanıcılar sırf bu yüzden sitenize bir daha uğramayabilirler.

İletişim ve Sosyal Paylaşım Bağlantıları Yok

Gittikçe büyüyen bir sosyal dünyada yaşıyoruz ve ziyaretçileriniz kesinlikle sevdikleri şeyleri paylaşmak isteyeceklerdir. Bunu sağlayacak sosyal paylaşım bağlantılarının olmaması en sık yapılan önemli hatalardan biridir. Aynı zamanda web sitenize iletişim bölümünü eklememeniz de kullanıcıların gözünde eksi bir puan demektir.

Harekete Geçirici Mesaj Yok

Web sitenizde bir ürün veya hizmet satmanız önemli değildir. Önemli olan web sitenize çektiğiniz ziyaretçileri harekete geçiren mesajlara web sitenizde yer vermenizdir. Harekete geçirici mesajlara örnek olarak şunlar verilebilir;
Şunları da beğenebilirsiniz
Satın Alın
Bu ürüne bakanlar şunlara da baktı
İçerik

İnsanların web sitenizi neden ziyaret etmesi gerektiğine dair ilk nedeni düşünün! İçerikten başka bir şey söylerseniz, yanlış bir şey yapıyorsunuz demektir. Web sitenizin içeriği, bir ziyaretçinin görebileceği her şeyi kapsar. Web sitenizin sayfa bazında takip edilen iyi tanımlanmış bir içerik stratejisine sahip olması esastır. İçeriğiniz ilginç ve değerli olmalı, aynı zamanda kullanıcıya da etkilemeli. Eğer web sitenizde içerik yoksa yanlış bir yoldasınız demektir.

Zayıf Görseller

Web sitenizde kaliteli olmayan zayıf görseller kullanmanız yapılan en büyük hatalardan biridir. Profesyonel bir web sitesinde öncelikle ziyaretçilerinize görsel olarak hitap etmelisiniz. Günümüz teknoloji dünyasında hala yüksek çözünürlüklü kaliteli görüntüler kullanmıyorsanız web tasarımınızda hata var demektir.