crabs-media

Kurumsal Fotoğraf Çekimi

Kurumsal fotoğraf çekimi, bir organizasyonun ruhunu ve değerlerini yakalayan bir fotoğraf çekimidir. Kurumsal bir fotoğraf çekimi, kuruluşların kültürlerini ve kişiliklerini göstermeleri için bir fırsattır. Aynı zamanda şirket için görsel bir kimlik oluşturmanın yanı sıra markasını tanıtmaya da yardımcı olur. Bu tür fotoğraf çekimleri alanında uzman kişiler tarafından yapılıyor. Yani profesyonellik gerektiren bir çekim türüdür.

Genel olarak bir şirketin çalışanlarının, müşterilerinin veya ortaklarının pazarlama amacıyla fotoğraflarının çekildiği bir etkinliktir. Genellikle şirketin dışarıdan nasıl göründüğünü ve nasıl güvenilebileceğini göstermek için yapılır. Genellikle kurumsal fotoğraf çekimi herhangi bir pazarlama kampanyasının çok önemli bir parçası olarak kabul edilir. Şirkete daha profesyonel bir imaj kazandırmaya yardımcı olur ve aynı zamanda markalarını tanıtmaya yardımcı olur.

Kurumsal bir fotoğraf çekimi planlamanın ilk adımı, şirketinizin markasıyla ne tür görseller canlandırmak istediğinize karar vermektir. Bu, web siteniz, sosyal medya kanallarınız, reklamlarınız vb. için hangi görselleri kullanmak istediğinize karar vermeyi içerir. Yapılan profesyonel çekimler, şirketlerin marka değerlerini ve kişiliklerini mümkün olan en iyi şekilde sunmalarına yardımcı olmak için yapılan bir fotoğraf çekimidir. Kurumsal fotoğraf çekiminin avantajlarından bazıları şunlardır:

 • Şirketlerin kendileri için olumlu bir imaj oluşturmasına yardımcı olabilir.
 • Daha fazla etkileşim almaya ve halk tarafından tanınmalarına yardımcı olur.
 • Hedef kitleleri üzerinde bir izlenim yarattıklarından emin olabilirler.
 • Çalışanları ve müşterileri ile eğlenceli anılar yaratmak için de kullanabilirler.

KURUMSAL FOTOĞRAF ÇEKİMİ NERELERDE KULLANILIR?

Kurumsal fotoğrafçılık, tüm organizasyonlar için vazgeçilmez bir araçtır. Marka kimliklerini oluşturmalarına ve ürünlerinin kalitesini artırmalarına yardımcı olur. Kurumsal fotoğrafçılığın en yaygın kullanımı, pazarlama kampanyalarında, reklamlarda ve halkla ilişkilerde kullanıldığı zamandır. Ancak, bunu şirketinizde kullanmanın başka yolları da var. Fotoğraf çekimleri, çalışan eğitimi veya iletişim amaçları için veya hatta çalışanlarınızın moralini yükseltmenin bir yolu olarak da kullanılabilir.

İşletmeler ve bireyler genellikle belirli amaçlar için bir fotoğrafa ihtiyaç duyar. Bir web sitesi, sosyal medya veya bir ofis binası için olsun, profesyonel fotoğrafçılar ihtiyaçlarınız konusunda size yardımcı olabilir. Kurumsal fotoğraf çekimlerinin en yaygın kullanım alanları web siteleri, sosyal medya ve ofis binalarıdır. Bu fotoğrafların reklamlarda veya kartvizitlerde kullanılabileceği başka yerler de vardır.

Kurumsal fotoğraf çekimlerinizi nerede kullanacağınızı belirlemek için belirlenmiş bir kural yoktur. Profesyonel bir fotoğrafçı ile iletişime geçmeden önce birkaç fikrin olması en iyisidir. Kurumsal fotoğraf çekimi, şirketinizin öne çıkmasına ve yeni müşteriler çekmesine yardımcı olmanın harika bir yoludur. Kurumsal fotoğraf çekimini kullanabileceğiniz bazı yerler:

 • Web sitesinde göz alıcı ve profesyonel görünümlü bir ana sayfa oluşturmak için
 • Broşürler, el ilanları, kartpostallar ve kartvizitler gibi pazarlama materyallerinde
 • Katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşatmak için ticari fuarlarda veya diğer etkinliklerde

Kurumsal fotoğraf çekimlerinin yardımıyla şirketler daha tutarlı ve tek tip bir marka imajı oluşturabilirler. Bunları sosyal medya kanalları için içerik oluşturmak için de kullanabilirler. Araştırmaya göre kurumsal fotoğraf çekimlerinin en çok kullanıldığı yerler pazarlama materyalleri ve web siteleri. Kullanıldıkları diğer yerler arasında konferanslar ve etkinlikler yer alır. Kurumsal fotoğraf çekim için en iyi yer, çalışanların zamanlarının çoğunu geçirdikleri iş yerleridir. Aynı zamanda, insanların kendilerini daha rahat hissetmelerini ve şirket kültürüyle daha yakından ilgilenmelerini sağlayan bir atmosfer yaratmaya da yardımcı olur.

NEDEN KURUMSAL ÇEKİM?

Kurumsal fotoğraf çekimleri çoğu şirket için olmazsa olmazlardandır. Şirketlerin markalarını ve ürünlerini yaratıcı bir şekilde sergilemeleri için bir fırsattır. Firmaların kurumsal fotoğraf çekimleri yapması için pek çok neden var. Bunu gerekli kılan nedenlerden bazıları şunlardır:

 • Şirket imajını geliştirmek
 • Müşteriler, potansiyel müşteriler ve çalışanlarla daha iyi ilişkiler kurmak
 • Yeni ürün veya hizmetleri sergilemek için
 • Şirket hakkında farkındalık yaratmak

Kurumsal bir fotoğraf çekimi, şirketinizin markasını halka duyurmanın harika bir yoludur. Aynı zamanda eğlenmenizi ve pazarlama amaçlı kullanılabilecek fotoğraflar çekmenizi sağlar. Kurumsal bir fotoğraf çekimine sahip olmanın faydaları çoktur. Marka tanınırlığına yardımcı olabilir, çalışanların moralini yükseltebilir ve şirket içinde bir topluluk duygusu yaratabilir. Sadece markasını herkesin gözü önünde görmek isteyen şirketler için değildir; ayrıca çalışanların şirketleriyle ve birbirleriyle daha bağlantılı hissetmelerine yardımcı olur.

Kurumsal fotoğraf çekimleri, şirketinizin marka kimliğini göstermenin harika bir yoludur. Pazarlama amaçları, çalışan markalaşması ve hatta ekip oluşturma için kullanılabilirler. Buna güzel bir örnek, şirketlerin uzun süredir şirkette olan veya şirket içinde belirli kilometre taşlarına ulaşan çalışanları için kurumsal fotoğraf çekimlerini teşvik veya ödül olarak kullanmasıdır. Kurumsal fotoğraf çekim, işletmelerin kendilerini pazarlamak ve marka kimliği oluşturmak için kullandıkları bir araçtır. Fotoğraf çekiminin amacı, pazarlama materyalleri, web sitesi, sosyal medya ve tabela için kullanılacak bir görüntü oluşturmaktır.

Kurumsal bir fotoğraf çekimini kullanmak için en iyi yer ofis lobisi veya şirketin web sitesidir. Konum için iyi bir örnek, bir ofis binasının girişinde veya şirket logosunun üstünde olabilir. Şirketlerin kurumsal fotoğraf çekimleri yapmasının birçok nedeni vardır. Çalışanların kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlamak, moralleri yükseltmek ve bir yetkilendirme kültürü oluşturmak nedenlerinden bazılarıdır.

ÇEKİM ÖNCESİ HAZIRLIKLAR NELERDİR?

Fotoğraf çekiminden önce, nihai ürünün nasıl görünmesini istediğiniz konusunda net bir fikre sahip olmak önemlidir. Bu, fotoğrafçınızın doğru duygu ve pozları yakaladığından emin olmanıza yardımcı olacaktır. Bu süreçteki ilk adım, ne tür fotoğraflar çekmek istediğinizi bilmektir. Headshot almak ister misiniz? Grup çekimleri? Şirketinizin ofis alanının fotoğrafları? Ürünlerinizi gösteren fotoğraflar birçok farklı fotoğraf türü vardır ve her biri çekim öncesi farklı hazırlıklar gerektirir.

Bir grup çekiminden önce yapılması gereken bazı şeyler şunlardır: herkesin kendi alanına sahip olmasını sağlamak, uygun şekilde giyindiklerinden emin olmak ve birbirleriyle doğal ve rahat görünmelerini sağlayacak şekilde oturduklarından emin olmak. Hazırlıkların sorunsuz bir şekilde yapılması için profesyonel firmalardan yardım almak en iyisidir.

Kurumsal bir fotoğraf çekiminin en önemli yönlerinden biri hazırlıktır. Hazırlık, doğru yeri seçmeyi, doğru kıyafeti seçmeyi ve saçınızı ve makyajınızı şekillendirmeyi içerir. Bütçesi kısıtlı bazı firmalar için kurumsal fotoğraf çekim öncesi hazırlıklar zaman alabilir. Müşterileri veya çalışanları için kurumsal fotoğraf çekimleri sunan şirketler var.

Müşterilerinin veya çalışanlarının fotoğraflarında iyi görünmelerini sağlamak için gerekli tüm yardımı sağlarlar. Kurumsal fotoğraf çekimi öncesinde ortamın ışıklandırmasından ambiyansına kadar her şeyin hazırlanması sağlanabilir. Kurumsal bir fotoğraf çekiminde önceden hazırlanmak önemlidir. Bu, fotoğrafçının gerekli tüm donanıma sahip olduğundan, mekânın herhangi bir engelden arındırıldığından ve fotoğraf çekecek yeterli sayıda insanın bulunduğundan emin olmayı içerir.

Kurumsal fotoğraf çekim öncesinde, çekimin başarılı olması için yapılması gereken hazırlıklar son derece önemlidir. Bu konuda söz konusu olduğunda uyulması gereken bazı kurallar vardır. Fotoğraf için dijital kamera, tripod vb. gerekli tüm ekipmanları önceden hazırlamak önemlidir. Kurumsal bir fotoğraf çekimi, herhangi bir şirket için pazarlama sürecinin önemli bir parçasıdır.

Şirketinizi ve markanızı yeni kitlelere tanıtmanın bir yoludur. Çekimden önce, fotoğraflarınızda neyi tasvir etmek istediğiniz konusunda net bir fikre sahip olmanız önemlidir. Ayrıca, izleyicilerinizin her resimde ne görmesini istediğiniz konusunda net bir fikriniz olmalıdır. Kıyafet, gereç vb. gerekli tüm malzemelere sahip olarak çekime hazırlanmak önemlidir.

FOTOĞRAFLARI NASIL VE NE ZAMAN ALABİLİRİM?

Kurumsal fotoğraf çekimleri, şirketin markalaşmasının önemli bir parçasıdır. Şirketin izleyiciler ve müşteriler üzerinde ilk izlenim bırakmasına ve kimliklerini sergilemesine yardımcı olur. Bu etkinliğe katılan herkes için unutulmaz bir an olacağı için bu etkinliğin hazırlıkları da aynı derecede önemlidir.

Kurumsal fotoğraf çekimi sonrasında çekilen fotoğraflar oldukça kısa süre içerisinde alınır. Bu fotoğraflar hem dijital olarak hem de basılı olarak sunulabilir. Aynı zamanda fotoğraflar üzerinde çalışmalar yapınması istendiği takdirde bu çalışmaların süresine göre de fotoğrafların teslim süresi değişir. Genel olarak 3 gün ila 1 hafta kadar bir sürede teslim edilir. Profesyonel kişiler ile çalışıldığı takdirde en kısa sürede fotoğrafların teslim alınması sağlanır.

PROFESYONELLİĞİNİZİ PROFESYONELLER YANSITSIN!

Profesyonel kurumsal fotoğraf çekimleri, bir şirketin kültürünü ve değerlerini iletmenin etkili bir yoludur. Şirket çalışanlarının kendilerinden daha büyük bir şeye ait olduklarını hissetmelerine yardımcı olurlar. Sadece şirketin imajını yakalamakla kalmaz, aynı zamanda çalışanlarına ilham vermekle de ilgilidir.

Kurumsal bir fotoğraf çekimi, bir şirketin markasını ve ürünlerini sergilemesi için harika bir yoldur. Ancak, nereden başlayacağını veya nasıl devam edeceğini bilmeyen birçok şirket var. Yapılan bir kurumsal fotoğraf çekimi, şirketlerin sosyal medya, bloglar ve web siteleri için içerik oluşturmasına yardımcı olur. Profesyonelliğini en iyi şekilde yansıtmak isteyen firma ve kurumların bu alanda profesyonel hizmetler alması gerekir.

Profesyonel fotoğraf çekimleri önceden planlanmalı ve fotoğrafçının ticari fotoğrafçılık konusunda deneyimli olması gerekir. Fotoğrafçı, şirketin stil rehberiyle çalışabilmeli ve şirketin değerleriyle tutarlı içerik sağlayabilmelidir. Fotoğrafçı, mümkün olan en iyi çekimleri yapabilmeleri için aydınlatma tekniklerini ve kamera ayarlarını iyi bilmelidir. Profesyonel çekim, şirketin ve çalışanlarının ihtiyaçlarını dikkate alan bir süreçtir.

ÇEKİMLER NASIL OLMALI?

Kurumsal fotoğraf çekimleri, bir şirketin hayatında önemli bir olaydır. Bir markayı ve ürünlerini tanıtmanın en iyi yollarından biridir. İyi bir kurumsal fotoğraf çekimi iyi planlanmalı ve profesyonellikle gerçekleştirilmelidir.

Her şeyin plana göre gittiğinden ve etkinlik sırasında hiçbir şeyin ters gitmediğinden emin olabilecek profesyonel bir fotoğrafçının yardımıyla yapılmalıdır. Bu tür fotoğraf çekimlerinin amacı, şirketin ve ürün veya hizmetlerinin hikâyesini anlatan bir dizi görüntü oluşturmaktır.

Kurumsal bir fotoğraf çekimi, herhangi bir şirket için çok önemli bir adımdır. Potansiyel müşterilerin edindiği şirket hakkındaki ilk izlenimdir. Profesyonel bir fotoğrafçı tarafından planlanıp organize edilen bir etkinlikte fotoğraf çekimi yapılmalıdır.

KURUMSAL FOTOĞRAF ÇEKİMİ FİYATLARI 2024

Profesyonel bir fotoğraf çekimi, bir fotoğraf stüdyosunda kurum içinde veya dışında yapılabilir. Bu hizmet, şirketin imajının broşürler, reklamlar ve şirket web siteleri dâhil tüm pazarlama materyallerinde tutarlı olmasını sağlamaya yardımcı olur. Profesyonel bir fotoğraf çekimi, ürün ve hizmetlerinizi çekici bir şekilde sergileyen yüksek kaliteli fotoğraflara sahip olarak şirketiniz hakkındaki algıların olumlu olmasını sağlayabilir.

Fotoğrafçının ne sunduğuna ve çekimle ne elde etmek istediğine göre fotoğraf fiyatları değişir. Ürün fotoğrafçılığı veya şirket ekibi çekimleri gibi çalışmalarının belirli yönlerine odaklanmak istiyorlarsa veya belirli ekipman kiralamaya ihtiyaç duyan modeller veya profesyonel fotoğrafçılarla çalışılması durumunda farklı oranlar olabilir. Genel olarak yapılan çekime, sürece ve sonrasındaki çalışmalara göre kurumsal fotoğraf çekimi fiyatları 2024 farklı düzeylerde olabiliyor.