4

Web Sitenizi Neden Güncel Tutmalısınız?

İşiniz sizin için önemlidir ve müşterileriniz için de önemli olmasını istersiniz. Gezinirken sıkıcı ve anlaşılması zor olan bir web sitesi, ne hakkında olduğunu bile bilmeden müşterileri uzaklaştırabilir. Yeni müşteriler ararken en iyi adımınızı attığınızdan ve web sitenizi güncel tuttuğunuzdan emin olmak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken bazı önemli şeyler vardır.
Web sitenizi güncellerken odaklanacak ilk üç şey;
Web Sitesi Güvenliğini Güncelleme
Güncel İçerik
Web Sitesi Tasarımını Güncelleme

Web Sitenizin Güvenliğini Güncelleme

Günümüzde güvenlik büyük ve küçük işletmeler için en önemli önceliklerden biri olmalıdır. Müşterilerini kredi kartı veya kişisel bilgilerini koruyamamış ve bu nedenle de saldırıya uğramış şirketler olduğunu biliyoruz. Bu gibi bir durum güven eksikliğine yol açar ve müşteriler, bilgilerinin yeniden ele geçirileceğinden korkarak rakiplerinizi tercih edebilir.

Güncel İçerik

Web sitenizin içeriğini güncel tutmak, siz ve müşterileriniz arasında güven oluşturmaya yardımcı olur. Büyük olasılıkla, müşteriler sitenize, içinde bulunduğunuz piyasadaki faydalı bilgiler için güveniyorlar. Güncellenmiş bilgiler web sitenizin arama motorları sıralamasında yükselmesini de sağlar.

Sitenizde eski içeriklere sahip olmak, işletmeniz açısından müşterilerinizin rahatsız olmasına neden olacaktır. Web sitesini güncel tutmanın en kolay yolu belirli aralıklarla içerikler oluşturmaktır. Aynı zamanda içeriklerin dikkat çekici olması ve sosyal medya kanallarınızda da paylaşılması ziyaretçi sayınızı arttıracaktır.

Web Sitesi Tasarımını Güncelleme

Birçok işletme yalnızca içeriğe ve internet pazarlamasına odaklanır ancak web sitelerinin tasarımını ve ele almazlar. Oysa web sitenizin tasarımının da güncel olması gerekmektedir. Eskide kalmış bağlantılar, sıkıcı bir görünüm veya kalitesiz görseller müşterilerinizin eksi puan vermesine neden olacaktır.

Web trafiğinin %60’ı artık mobil cihazlardan geliyor. Bu web siteniz mobil cihazlara uygun değilse potansiyel müşterilerinizin büyük bir bölümünü kaçırdığınız anlamına gelmektedir. Web tasarımını güncel tutmak için sitenizi mobil dostu yapmanız da önemlidir.