dec

Sosyal Medya Sayesinde Dünya Elinizin Altında

Crabs Media Dijital Pazarlama Ajansı sahipleri Burak Önal ve Hüseyin Cesur, sosyal medya ağları sayesinde marka olabilmenin ve rakiplerinizin önüne geçebilmenin yollarını anlattı.

İnternetin matbaadan sonraki en büyük küresel değişimlerden biri olduğunu herkes biliyor. Bütün dünya, elimizin altında. Instagram, You Tube, Facebook, Twitter, ve Linkedin gibi sosyal medya ağları sayesinde bütün dünya elimizde. Bu ağları kullanarak işinizi büyütebilir, daha çok para kazanabilir, rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Üstelik hem daha az para hem de daha az zaman harcarsınız. Teknolojiyle aranız iyi değilse de nitelikli içerik oluşturmak istiyorsanız dijital pazarlama konusunda uzmanlarla çalışabilirsiniz. Sosyal medya ağları tutkularınızı başkalarıyla paylaşmanızı, rakiplerinizden farklılaşmanızı, markanızı mümkün olan en geniş kitleye ulaştırmanızı sağlar.

Böylece insanlar sizi bulur ve takip eder, sizinle konuşur. İnsanları konuşturmak işin özüdür. Bunun için online olabilmeli ve gecikmesiz yanıt verebilmelisiniz. Ürününüz ne olursa olsun kaliteyle donatılmalı. Nitelikli içerik, blogunuza dikkatleri çekmek için sosyal medya ağlarına pompalayacağınız şeydir. Marka olmak, dünyaca ünlü olmak demek değildir.

Takipçi sayısı değil de takipçileriyle aralarındaki etkileşimin kalitesi en önemli konudur burada. X kuşağı mensupları, markalarını televizyon, sinema, radyo, dergi ve gazeteleri kullanarak oluşturdu. Yeni nesil de aynı işi daha düşük maliyetle ve kimsenin onayını almaya gerek duymadan internetle yapmaya başladı ve yapacak da.

Yerinizi alın, çünkü büyük fırsat yağmuru yağmaya başladı. Günümüz girişimcileri, toplumu sonsuza kadar değiştiren, sosyal medya ağlarından çok daha derin bir temele oturuyor. İnternet oksijen kadar güçlü, ama bütün yeteneklerini henüz görmedik. Önünde çok uzun bir yol var. Onunla birlikte değişmeye hazır olun.