Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

  Markalar Neden Youtube Reklamı Vermeye Yöneldi?

  Siteye gitmek için tıklayınız.
  markalar ve youtube
  • Crabs Media
  • Perşembe, Nisan 27, 2017
  • Markalar Neden Youtube Reklamı Vermeye Yöneldi? için yorumlar kapalı

  YouTube’a giriş yaptığınızda, ne kadarlık süre boyunca video izliyorsunuz? İstatistiklere göre YouTube kullanıcıları ortalama olarak 40 dakika vakit harcamakta. Bu belki de şaşırtıcı bir bilgi olabilir. Bu 40 dakikalık zaman aralığında kullanıcıya, birden çok YouTube reklamı sunulduğu anlamına gelmektedir.

  Günümüzde giderek daha fazla insan internete giriyor. Daha geleneksel (radyo, televizyon veya basılı reklamcılık) kanallarda reklam yayınlamak yerine, YouTube’da bir reklam yayınlamak, potansiyel müşterilere hedef odaklı bir yaklaşımla ulaşmanıza olanak tanımaktadır. Bu nedenle markalar artık YouTube reklamı vermeye yöneldi.

  YouTube Reklamlarının Faydaları

  YouTube’un 1.3 milyar kullanıcısı vardır ki bu internet kullanan tüm kişilerin yaklaşık üçte biri anlamına gelmektedir. Aynı zamanda kullanıcılar toplamda günlük yaklaşık beş milyar video izliyor. Bu rakamların ise her geçen sene artması beklenmektedir. Bu nedenle YouTube, mesajınızın potansiyel müşterilerinize ulaşması için harika bir fırsat sunmaktadır.

  YouTube reklamlarıyla, seçim yapmanız için birçok hedefleme seçeneği vardır. Bunlar arasında şunlar bulunur;
  Konu – YouTube video içeriğinin konusu
  Demografi – yaş ve cinsiyet
  Anahtar kelimeler – reklamla alakalı anahtar kelimeler
  Yerleşimler – reklamla alakalı belirli YouTube sayfaları
  Ayrıca, istemediğiniz videolarla ilişkilendirilmesini önlemek için kategorileri, anahtar kelimeleri ve içerikleri hariç tutma seçeneğiniz de mevcuttur.

  Diğer sosyal medya kanallarıyla karşılaştırıldığında YouTube kullanıcıları platformda daha fazla vakit geçirme eğilimindedir. Bu, reklamlarına daha fazla dikkat çekmek isteyen markalar için mükemmel bir fırsattır.

  YouTube’daki reklamcılık, televizyon reklamcılığından daha ölçülebilirdir. Nasıl mı? Videonun başarısını tıklamaları kullanarak dijital olarak izleyebilirsiniz ve müşteri hizmetleri temsilcilerinizden, tüketicinin ürününüzü veya hizmetini nerede duyduğunuzu öğrenmesini isteyebilirsiniz. Bu anlamda reklamlarınızla alakalı bilgi almanız da kolaylaşır ve başarısız reklamlarınızın neden başarısız olduğunu anlayabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir  Google’dan Dünya Kadınlar Günü Mesajı
  Yorumlar (Henüz yorum yapılmamış)

  Henüz yorum yapılmamış

  Yoruma Kapalı.