Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

  Grafiker ile Grafik Tasarımcının Arasındaki Fark

  Siteye gitmek için tıklayınız.
  • Crabs Media
  • Pazartesi, Ağustos 10, 2015
  • grafik tasarımcı, grafiker,
  • Grafiker ile Grafik Tasarımcının Arasındaki Fark için yorumlar kapalı

  Grafiker;

  Grafikerlik ile Grafik Tasarımcının arasındaki farklar dişçi, diş hekimi veya eczacı, eczacıbaşı gibidir.

  Grafiker çeşitli grafik kurslarından mezun olan fakat tasarım konusundan daha çok program yönünden eğitim almış kişilerdir.

  Grafiker aslında operatördür tasarım çıkarmaktan ziyade sağdan soldan kopyala yapıştır tarzında işini yürütür keskin temiz göz alıcı bir tasarım çıkaramaz.

  Grafikerlik her türlü firmada her türlü maaşta çalışabilir. Kursu bitirir bir işe girmek isterken kendine göre iş yoktur çünkü çoğu yerler yaratıcı ve sürekli elinden iş çıkarabilen insan isterler.

  Ajanslar, ofsetciler, tabelacılar, vs. vs. yaratıcılık payı olmayan sadece program bilen biri de bu sefer oparatör olarak iş bulabilir oda askeri ücret sigortan yatırılmaz.

  Grafik Tasarımcı;

  Grafik tasarımcı grafikle alakalı dört yıl eğitim veren Fakültelerin Liselerin Güzel sanatlar, Mimarlık ve Grafik Tasarımı, Grafik ve Fotoğraf vs. Bölümlerini tamamlayan kişilere verilen unvandır. Bu okullardan mezun tasarımcılarımız sanat ve tasarım alanlarında iyi eğitim almış grafikerliğin dilini çözmüş yaratıcılığını kullanmayı ve aldığı eğitimin desteği sonucunda başarılı iş çıkarabilendir.

  Grafik tasarımcının yaptığı işler daima göz alıcı farklı ilgi çekici ve temizdir. Başarılı kompozisyon ve renk, ışık, gölge uyum bütünlüğüyle farklı fontlarla tipografik hareketleri birleştirerek temiz bir tasarım ile birlikte müşteriyi daima memnun eder ve işini tekrarlamaz.

  Grafik Tasarımcı işini zamanında bitirebilmeli, aldığı sorumluluğun üzerinde titiz ve ince bir tasarım çalışmasıyla müşteriye beğendirebilmeli.

  Grafik Tasarım demek gecesini gündüzüne katmak demektir. Tasarımcı daima farklı olanı keşfetmektir ve yeniliği bütünüyle işe odaklı ölçülü renk font uyumuna dikkat ederek tasarımı yeniden boyutlandırabilmektir.

  Grafik tasarımcının çalıştığı firmalarda veya ajanslarda daima tasarımcı kendi haklarını korurken yaptığı işin de hakkını verir. İyi bir tasarımcı müşteriye işi tasarlar, gösterir tasarımı beğenilir parayı layığıyla alır.

  İlginizi Çekebilir  Google Premier Partner

  Aynı zamanda Grafik Tasarım, Reklamcılıkta görsel açıdan zengin ve dikkat çekici olması şartıyla grafik tasarım çağımızda hayatımızın önemli bir bölümünü almıştır. Bu yüzden Grafik tasarımcıların değerini bilmek ve hakkını vermek lazımdır.

  Grafik Tasarım kolay bir meslek değildir işinin hakkını verebilmek büyük bir emek isterken gecesini gündüzüne katmak demektir bu yüzden ilham zaman ve mekan tanımaz.

  Yorumlar (Henüz yorum yapılmamış)

  Henüz yorum yapılmamış

  Yoruma Kapalı.