5

Google Yeniden Pazarlama Reklamı Markanızın Tanıtımı İçin Nasıl Bir Fayda Sunuyor?

Nereye giderseniz gidin, son zamanlarda dikkat çeken bir çift ayakkabı ile alakalı reklamlar görürseniz, yeniden pazarlamanın hedefisiniz demektir. Yeniden pazarlama, dönüşümleri ve çevrimiçi marka bilinirliğini artırmak için mükemmel bir araçtır. Bu nedenle bu yazımızda size yeniden pazarlama kampanyalarını nasıl kuracağınızı göstereceğiz.

Yeniden Pazarlama Nedir?

Google AdWords yeniden pazarlama, daha önce içinde diğer web sitelerinde gösterilen görüntülü reklamlarla web sitenizi ziyaret eden insanları hedef alan Google görüntülü reklam ağıdır.
Bir Google AdWords yeniden pazarlama kampanyasıyla ulaşmak isteyebileceğiniz hedefler şunları içerebilir;
Satın alma işlemini tamamlamayan daha önceki ziyaretçileri hedefleyin
Önceki ziyaretçilerin tekrar satın alımları için teşvik edin
İnternette görüntülü reklamlarla markanız hakkında daha fazla bilgi sahibi olun

AdWords Yeniden Pazarlamayı Başarılı Yapan Nedir?

Yeniden pazarlama, internet’te markanızın farkındalığının yanı sıra sizi tanıyan ve sunduğunuz ürünle zaten ilgilenen daha önceki ziyaretçilere ek dönüşüm sağlamanıza yardımcı olur. Bu ziyaretçilerin dönüşüm sağlamamış olmasının çeşitli nedenleri vardır. Yeniden pazarlama reklamının en büyük avantajlarından biri de yalnızca reklamdaki tıklamalar için ödeme yapılması ve maliyetin düşmesidir.

AdWords Yeniden Pazarlama Reklamı Oluşturma

Google AdWords hesabınız için bir yeniden pazarlama reklamı oluşturmak ve etkinleştirmek için kurulumun üç temel bileşeni bulunmaktadır. İlk adım yeniden pazarlama yapmak için bir kitle oluşturmaktır. Bu yeniden pazarlama kitlesi, daha sonra yeniden pazarlanabilecek web sitesi ziyaretçilerini havuzlamak için kullanılır.

“Yeniden pazarlama listesi” olarak adlandırılan kitle, aslında bir reklamveren tarafından belirlenen gereksinimler temel alınarak ortaya çıkarılmış bir kullanıcı topluluğudur. İkinci adım ise Google AdWords hesabınızda bir yeniden pazarlama kampanyası oluşturmaktır.

Bu tür bir kampanyayı oluşturmak, AdWords’teki standart kampanya ayarlarına benzer. Son olarak, reklamverenlerin oluşturulan kampanyaya bir dizi metin veya resim reklam eklemesi gerekir.