8

Google Adwords Reklamı Verirken Neden Bir Profesyonel İle Çalışmalısınız?

Yazıda çok ilerlemeden önce tam olarak Google AdWords’ün neye yaradığını ev ne olduğunu kısaca hatırlayalım. Özetle, AdWords, Google’ın ücretli reklamcılık ürünüdür. Ekranınızın üstünde veya yanında görünen bu reklamları gördünüz mü? Bunlar bir şirketin parasını ödediği AdWords reklamlarıdır.

Böylece insanlar Google’da arama yaparken işletmenizi fark edecektir. Ve, yalnızca birisi reklamı tıkladığında ödeme yapmak zorundasınız. Buna, tıklama başı reklamcılık (CPC) adı verilir.

Teorik olarak, işinizi genişletmek için harika bir fırsat gibi görünüyor. Sonuçta, insanlar her zaman Google’da bulunur ve reklamınızı gördüklerinde sitenize gider siz de yeni müşteriler kazanırsınız. Aynı zamanda AdWords’ün kullanımı da kolaydır ve bir bütçe ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, reklamlar doğru zamanda doğru yere yerleştirilirler.

Ancak söz konusu durumda bir profesyonelle çalışmak çok daha doğru olacaktır. Çünkü siz işletmenizle alakalı diğer işlemlerle meşgulken AdWords ile yeterince uğraşamayabilir ve önemli olan bazı konuları atlayabilirsiniz. Bu nedenle bir profesyonelle çalışmanız ve zamanının bütününü AdWords’e ayıracak birini bulmanız çok daha faydalı olacaktır.

Elbette biliyorsunuz, Google AdWords kullanırken tıklamalar için para ödüyorsunuz. Ancak bunu bilmeniz bütçenizi belirlemenize yardımcı olmaz. AdWords’ü ilk kullanmaya başladığınız zamanlarda yanlış bir bütçe belirleyebilirsiniz. Oysa bir profesyonel başlangıçta da sonrasında da bütçenizin ne kadar olması gerektiğinin farkındadır. Siz AdWords hakkında bilgi edinmeye çalışırken bir profesyonel AdWords’ü adı gibi biliyor olacaktır.
AdWords kullanımında detayları bilmez ve inceliklere sahip olmazsanız ne kadar büyük bir şirketiniz olsa da rakiplerinizle mücadele edemezsiniz. Bu nedenle profesyonel birinden yardım almanız şarttır. Rakiplerinizle mücadele etmek ve onların önüne geçmek için AdWords’ten faydalanmak akıllıcadır. Ancak tüm bunları tek başınıza yapacağınızı düşünmek son derece saçma bir fikirdir.