7

Google Adwords Reklamı İle İşinizi Büyütün

Google AdWords konusunda yeniyseniz ya da bunu doğru bir şekilde yapıyor olup olmadığınızı sorguluyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Her iki durumda da, AdWords’ün temellerini bilmek, işinizi büyütmek için gerekli adımları atmanız için önemlidir.

AdWords , Google tarafından stratejik olarak ürün veya hizmetinizle alakalı web sitelerine yerleştirilen çevrimiçi reklamlardır. Reklamlarınızın ne kadar başarılı olduğunu, ne kadar harcadığınızı ve daha birçoğunu hesabınıza girerek izleyebilirsiniz. Ayrıca, reklamlarınızda düzenlemeler yapabilir ve anahtar kelimelerinizi istediğiniz zaman rahatça değiştirebilirsiniz. Reklamlarınız, doğru kişilere, doğru zamanda ve doğru yerde ulaşacaktır.

Üç farklı anahtar kelime türü vardır. Anahtar kelimeler, işletmenizi büyütmek için AdWords’ü başarılı bir şekilde kullanmayı öğrenmek ve anlamanız için gerekli kavramlardır. Bunlar geniş , sıralı ve tam eşlemeli anahtar kelimelerdir. Bu anahtar kelimeleri doğru bir şekilde kullanmak, AdWords’ü kullanmada başarının yakalanması açısından önemlidir.

Reklamlarınızın olabildiğince iyi olmasını sağlamak için, reklamın içeriğine bakmanız gerekir. Anahtar kelimeniz reklamınızın içeriğinde var mı? Anahtar kelime, reklamınızın başlığında ve gövdesinde bulunmalıdır. Bu, reklamınızı en iyi yerleşimler için optimize etmeye yardımcı olur.

AdWords’ü kontrol edebilmek için bir bütçe tutmanız iyi olur. Bir bütçeyi ayarlamak, AdWords harcamalarında günlük sınırları belirlemenize izin verir. Bu bütçeyi düzenlemeden önce, bir adım geri çekilmeli ve işinizdeki daha büyük resme bakmanız gerekiyor.

Paranız için en büyük patlamayı almanızı sağlamak için değerlendirilmesi gereken birçok şey var. Bunun için dönüşüm oranlarınıza, ortalama tıklamalarınıza bakabilirsiniz.

Bu sadece işletmenizi büyütmenizi sağlamak için AdWords’ü izlemenin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Pazarlamada, sürekli büyümek için, şimdi ne yaptığımızı analiz etmeniz ve hata yaptığınız yerleri görerek bu hataları iyileştirmek için yapılması gerekenleri anlamamız gerekmektedir.