Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

  Instagram Mavi Tik Onaylatma

  Siteye gitmek için tıklayınız.
  instagram mavi tik onaylatma
  • Crabs Media
  • Pazartesi, Haziran 22, 2020
  • Instagram Mavi Tik Onaylatma için yorumlar kapalı

  Instagram Mavi Tik Onaylatma

  Instagram Mavi Tik Onaylatma; Instagram üzerindeki haklarını koruma ve telif altına almak için yapılan işlemlere Instagram hesap onaylama deniliyor. İşlem sonunda hesapta kullanıcı adının yanında mavi tik işareti bulunuyor. Uzun süredir kişisel hesabımı onaylı olarak kullanıyorum. Onaylı bir hesaba sahip olmak isteyen kullanıcılardan çok fazla soru aldığım için bu yazıyı yazmak istedim.

  Sosyal medya uygulaması Instagram, aslında pek çok kategoride alanının tanınmış kişilerine mavi tik veriyor. Burada en önemli nokta kendinizi sosyal ağda nasıl konumlandırdığınız.

  Örneğin “tanınmış kişi” olarak doğrulama istediğinizde gerçekten tanınmış bir kişi olup olmadığınız kontrol edilir. Basında hakkınızda çıkan haberler olup olmadığı ve bu haberlerin yoğunluğu önemlidir. Keza binlerce takipçiniz olsa dahi Instagram sizi “tanınmış kişi” olarak onaylamaz.

  Mavi tik için nasıl başvuru yapılır?

  Sizden istediğimiz tüm şartları yerine getirdiğinizde mavi tik başvurusu tarafımızdan şifrenizi istemeden yapılmaktadır. Genellikle 1 saat içinde onay gelmektedir. Ödeme işe başlarken yarısı iş tamamlandıktan sonra diğer yarısı alınarak tamamlanır.

  Mavi tik alabilmek için dikkat etmeniz gerekenler

  Profil bilgileriniz eksiksiz düzenlenmiş olmalı. Web siteniz ve emailiniz profilinizde yer almalı. Kurumsal başvuru yapacaklar için domain uzantılı bir mail daha etkili olacaktır.
  Instagram hesabınız Facebook’a bağlı olmalı.
  Hesabınızda hileli işlemler yapmaktan kaçının. Beğeni, yorum ve etkileşim yapma özelliği olan üçüncü parti uygulamalarla hesap şifrenizi paylaşmayın.
  Sahte takipçi ve beğeni satın almaktan kaçının.
  Özgün içerikler paylaşın ve hesabınızı aktif tutun.
  Etkileşimlerinizi artırmak için sponsorlu gönderiler oluşturun ve başka hesaplarla etkileşim kurun.

  Mavi tik dolandırıcılarına kanmayın!

  Genellikle ünlü kişilerin ve markaların kurumsal hesaplarında gördüğümüz mavi tik, pek çok kişi için prestij ve güven anlamına geliyor. Takipçisi belli bir sayının üzerinde olan insanlar bu yüzden onaylı bir hesaba sahip olmak istiyor.

  İlginizi Çekebilir  Google Yeniden Pazarlama Reklamı Markanızın Tanıtımı İçin Nasıl Bir Fayda Sunuyor?

  Ancak bu durumun suistimal etmek isteyen dolandırıcılar çok yüksek meblağlara mavi tik alabileceklerini iddia edip, ünlü kişileri ve yüksek takipçili hesaplara sahip olan kişileri dolandırabiliyorlar.

  Yukarıda da anlattığım gibi onaylı bir hesaba sahip olabilmek için uygulama üzerinden doğrulama istemeniz yeterli. Dileyen herkes doğrulama için başvuru yapılabiliyor ancak bu durum başvuru yapan herkesin hesabının doğrulanacağı anlamına gelmiyor.

  Yorumlar (Henüz yorum yapılmamış)

  Henüz yorum yapılmamış

  Yoruma Kapalı.